Viipekeelsed talgud Palupõhjas toimuvad 05.-06. oktoobril
TALGUD 2012
Eestimaa Looduse Fondi algatusel toimuvad taas viipekeelsed talgud!
Sellel aastal toimuvad talgud Alam-Pedja looduskaitsealal Palupõhjas (http://www.palupohja.ee/et) ja toimumisajaks on 5.-6.oktoober Palupõhja looduskoolis.
Talgute eesmärgiks on lisaks mõnusale ühisele töötegemisele ka kahe kultuuri ja kogukonna omavaheline kohtumine. Viipekeeletõlgi üliõpilastel on võimalus praktilise tegevuse kaudu tundma õppida viipekeelset keskkonda.
Palupõhja looduskool asub sügaval Alam-Pedja looduskaitseala metsade ja rabade vahel Emajõe ääres. Siin käivad loodust tundma õppimas nii lapsed kui täiskasvanud. Talgulised on looduskoolis alati väga oodatud külalised. Abikäsi on vaja heakorratöödel kooli ümbruses, võsavõtmisel jõeäärsest võsastikust, oksahunnikute põletamisel. Vastutasuks pakub looduskool kõiki oma mitmekesiseid võimalusi looduse nautimiseks – teeme kindlasti retke matkarajal, nopime jõhvikaid, ehk saame isegi söögikorra jagu seeni korjata.
Kes on talgutele oodatud?
Oodatud on kurdid, viipekeeletõlgi eriala üliõpilased, viipekeeletõlgid ja TÜ õppejõud Talgud on kõigile osalejatele tasuta, osalejate arv aga piiratud.
Kuidas kohale jõuda?
Palupõhja jõudmiseks on võimalik sõita bussiga Laeva metskonna peatusesse. Bussid väljuvad Tartu bussijaamast kell 09:00 ja 12:30. Autoga tulijatel on võimalik sõita kas autoga otse Palupõhja looduskooli juurde ( http://www.palupohja.ee/et) või jätta auto Laeva tanklasse. Laeva metskonna peatusest ja Laeva tanklast toimetame tulijad kohaliku autoga looduskooli juurde.
Tagasisõitu alustame laupäeval pealelõunal (bussid Laeva metskonna peatusest sõidavad Tartu poole kell 16:52 ja 18:50).
Kus ööbime?
Majutuspaigana kasutame sellel korral Palupõhja looduskooli maja. Ööbime koolimaja ruumides põrandal madratsitel. Kaasa tuleks võtta oma magamiskott ja soovi korral ka padi. Õhtul saame pesemiseks kasutada sauna..
Millist tööd teeme?
Tööpaik asub Palupõhja looduskooli ümbruses. Töö seisneb looduskooli ümbruse heakorrastamises, jõeäärse võsa mahavõtmises, oksahunnikute laudmises ja puulõhkumises. Eestimaa Looduse Fondi poolt on töövahendid ja töökindad. Kellel on olemas oma mugavad ja käe järgi töökindad, võib loomulikult need kaasa võtta.
Kuidas on organiseeritud toitlustus?
Menüü koostamine ja toidu ostmine on talgujuhtide organiseerida. Toidu valmistame looduskooli hästivarustatud köögis toimkondadena ise talgutel kohapeal ja seejuures saavad kõik talgulised oma panuse anda. Talgutel saame süüa reede lõuna ajal ja õhtul, laupäeva hommikul ja lõuna ajal.
Alati võib midagi põnevat toidupoolist kaasa võtta, mida sõpradega jagada.
Mida talgutel veel teeme?
Talgud pole ainult töötegemise kohaks. Saame omavahel tuttavaks, räägime uusi lugusid loodusest, käime matkarajal ja saunas ning võtame ette muud põnevat.
Suhtlemine toimub eesti keeles ja eesti viipekeeles, vajadusel tõlgitakse.
Mida kaasa võtta?
Magamiskott ja padi (pole hädavajalik)
Ilmastikukindlad soojad mitmekihilised tööriided
Müts või pearätik
Kummikud
Vahetusriided tubaseks tegevuseks
Isiklik veepudel
Hügieenitarbed ja saunakäterätik
Hea tuju ja rõõmus meel
Töökindad (kui on omad ja head)
Soovi korral oma saunajoogid
Millest peaks veel teada andma?
Juhul, kui on erivajadusi toidu osas, palun nendest kindlasti teada anda. Samuti palume teada anda, kes on autoga ja kes bussiga tulijad.
Oma osalemissoovist palume teada anda hiljemalt 21. septembriks meiliaadressil regina.paabo@ut.ee .
Kas on erivajadusi toidu osas?
Kas tulete auto või bussiga, kas vajate Laeva tanklasse vastutulemist?
Lisada kontaktaadress, mille kaudu saab teile täiendavat infot saata
Täpse ajakava ja kohalesaamisjuhised saadame hiljem.
Kõik küsimused on teretulnud.